Як обрати зарядний пристрій для авто акумулятора

Як обрати зарядний пристрій для авто акумулятора

Зарядний пристрій для авто акумулятора дозволяє заряджати різні типи АКБ в гаражних як ще його називають будинку. Мета даного матеріалу — допомогти автовласникові обрати відповідне зарядний пристрій для акумулятора автомобіля, щоб замість непоганий зарядки не придбати незрозуміло що, покладаючись на незрозумілі відгуки в інтернеті.

Звертаємо вашу увагу на те, що в нижній частині статті є відео-інструкція на вибір зарядного пристрою для авто АКБ. Тут міститься чимало цікавих аспектів, що не увійшли в цю статтю.

Ну що ж, до здійснення покупки зарядного пристрою для авто акумулятора потрібно проконтролювати такі його властивості:

 • Номінальна робоча напруга;
 • Номінальний робочий струм;
 • Допустимий тип батарей;
 • Метод зарядки;
 • Індикація режиму роботи;
 • Особливості конструкції.

Вибір зарядного пристрою за типом автомобільного акумулятора

Залежно від виду електроліту, найпоширеніші акумулятори для авто бувають 3-х типів: GEL, AGM та WET.

 1. У AGM-батареях вживається абсорбований електроліт: усередині них міститься пористий матеріал, що вбирає в свої можливості електроліт.
 2. GEL-акумулятори містять гелеобразний електроліт.
 3. У класичному WET-рішенні електроліт це розчин з дистильованої води і сірчаної кислоти. Цей розхожий слух тип акумуляторів в більшості випадків вживається в автомобілях.

Зарядний пристрій повинен відповідати своїм типом акумулятора. З числа всіх перерахованих, тільки традиційні WET-батареї звичайно заряджатися від зарядних пристроїв будь-якого типу.

У питанні придбання треба доконче знати у торговця, з яким типами батарей працює сподобався пристрій. Якщо не звернути потрібного значення на цю характеристику зарядного пристрою, то при роботі разом з ним акумулятор автомобіля може вийти з ладу.

Характеристики зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів

Читайте також:

Яке Масло Краще Заливати В Ниву Шевроле... Яке краще моторне масло обрати для Chevrolet Нива: поради від заводу виробника, відгуки господарів Яке краще моторне масло обрати для Chevrolet Нива: поради від заводу виробника, відгуки господарів Моторне масло це хім суміш різних марок мастил з при...
Яке Масло Лити В Тойоту Короллу 2008... Яке масло заливати в двигун Тойота Corolla (Тойота Королла) яке масло заливати в двигун Тойота Corolla (Тойота Королла) Купуючи Тойота Королла, власники автомобіля, зазвичай, не вважають за заглянути в сервісну книжку і детально вивчити порадами виро...

Яке Зарядний Пристрій Для Автомобільного Акумулятора Вибрати

Ми вже перераховували головні властивості, якими має володіти хороше зарядний пристрій для авто акумулятора, далі давайте зупинимося там детальніше.

Номінальний струм

Має велике значення обрати таке зарядний пристрій, який буде підходити до аккуму по зарядного струму. Найбільший струм зарядки авто акумулятора не повинен перевищувати 10% від паспортної ємності батареї. Якщо акумулятор має ємність в 100 Ач, то його найбільший струм зарядки — 10 A. Перевищення цього значення призводить до руйнування свинцевих електродів батареї, що різко зменшує термін її служби.

Номінальна напруга

Якщо потрібно заряджати кілька авто акумуляторів, то купіть зарядку з підвищеним вихідним напругою. При цьому АКБ зобов’язані мати схожу ємність. Їх підключають до пристрою по черзі: на клемах кожного там напруга буде дорівнювати половині загального. Якщо батареї розраховані на 12 В, то напруга, яке видає зарядний пристрій повинен становити 24 В.

Як і яке вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора. Просто про складне

яке головне як вибрати зарядний пристрій для вашого автомобільного акумулятора. Щоб заряджу.

Режими роботи зарядного пристрою

На нашому сайті є докладна інструкція як правильно заряджати акумулятор, тому тут ми розглянемо лише основи.

Всього може бути два режими роботи зарядного пристрою: стабілізація струму і стабілізація напруги.

 1. При стабілізації напруги струм на автомобільному акумуляторі змінюється в процесі зарядки, в той час, як величина зарядного напруги залишається незмінною. Коли процес зарядки добігає кінця, ток стає все менше і менше.
 2. При стабілізації по струму АКБ заряджається швидше, але, щоб уникнути пошкодження акумулятора автомобіля, на фазі завершення зарядки необхідно дещо зменшити величину зарядного струму.

Сучасні зарядні пристрої дозволяють вести зарядку автомобільних акумуляторів в комбінованому (автоматичному) режимі: спочатку вони живлять акумулятор стабільним струмом, а потім підтримують на клемах стабільну напругу, відповідне номінальному паспортному напрузі батареї.

Якщо на фінальній стадії відновлення заряду на АКБ подається номінальний струм, то електроліт в ній починає розігріватися. Це призводить до зростання тиску в корпусі акумулятора, що може призвести до його розгерметизації. Комбінований алгоритм роботи дозволяє уникнути такої небезпеки, значно збільшуючи ресурс батареї.

Яке зарядний пристрій для автомобільного акумулятора вибрати.

Індикація режиму роботи зарядного пристрою

Читайте також:

Форд Фокус 1 Горить Лампа Акумулятора... Причини запалювання акумулятора Ford Focus 2 на інформаційній панелі Експлуатація автомобіля буде веселою, тільки якщо вона буде працювати належним чином. Це змусить вас почувати себе впевнено і комфортно. Одним з основних факторів стабільної роботи ...
Яке Масло Заливати У Рено Сандеро Степвей... Підміна масла в двигуні Рено Сандеро Підміна масла в двигуні Рено Сандеро В експлуатації будь-якого автомобіля настає час, коли потрібно поміняти масло в двигуні. Деякі водії, особливо новенькі, не знають, для Рено Сандеро скільки масла необхідно зал...

Яке Зарядний Пристрій Для Автомобільного Акумулятора Вибрати

Купуючи зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, слід звернути увагу на те, як в ньому влаштована система індикації режимів роботи.

Прості зарядні пристрої для АКБ часто оснащується світлодіодним індикацією: на панелі приладу встановлюються світлодіоди, які відображають процес зарядки, а також вказують на момент, коли заряд акумулятора повністю відновлений, і його необхідно відключати від пристрою.

Часто на зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів використовується і стрелочная індикація.

Це класичне рішення, яке добре зарекомендувало себе на практиці. Користуватися таким пристроєм спочатку трохи незвично: потрібен час, щоб навчитися швидко і правильно прочитувати свідчення. Але подібні індикатори надійні, прості, точні, і дешеві, що позитивним чином позначається на ціні зарядного пристрою.

Дорожчі моделі обладнуються цифровою системою індикації, що дозволяє більш точно контролювати режим відновлення заряду акумулятора. Також подібні зарядні пристрої мають розвинену систему управління, за допомогою якої можна в широкому діапазоні змінювати такі параметри, як зарядний струм і вихідна напруга. Потужні професійні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів мають кілька незалежних виходів, які функціонують автономно, дозволяючи працювати з великою кількістю різнотипних батарей (такі пристрої, як правило, використовують в автомайстерень і на СТО).

Особливості конструкції зарядних пристроїв

Для сучасної електроніки актуальна тенденція мініатюризації всіх електронних компонентів. Нові моделі зарядних пристроїв також володіють малими габаритами і вагою. Занепокоєні питанням, як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, можна подумати, що компактні зарядки ненадійні і на них не варто звертати уваги, але це не так.

Основним завданням будь-якого зарядного пристрою є перетворення змінної напруги електричної мережі (220 В) в більш низьке постійне (рівне номінальній напрузі автомобільного акумулятора). Таке перетворення не може відбуватися без втрат.

Трансформатор — основний вузол будь-якого перетворювача напруги. Сучасні моделі зарядних пристроїв побудовані з використанням інверторів. Серце інвертора — це високочастотний трансформатор: завдяки тому, що він працює на високій частоті, його габарити значно менше, ніж у трансформаторів, що працюють на частоті живильної мережі (50 Гц), що дозволяє значно знизити втрати енергії. Перетворення напруги на високій частоті більш вигідно, тому що потрібна менша кількість витків в обмотках трансформатора і менше гріється його сердечник. Тому сучасні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів компактні, дуже зручні в роботі і економлять електроенергію.

Нерідкі ситуації, коли власник транспортного засобу через неуважність забуває відключити автомагнітолу або габаритні вогні. В результаті такої помилки акумулятор автомобіля може повністю розрядитися, що зробить запуск двигуна неможливим. Правильно обрана зарядка, що видає струм оптимальної величини, що володіє зручним управлінням, відповідна під конкретний тип батареї, виручить в такий форс-мажорній ситуації, швидко і безпечно відновивши заряд автомобільного акумулятора.

Читайте також:

Яке Масло Заливати У Двигун Рав 4... Масло в двигун Тойота РАВ 4 Масло в двигун Тойота РАВ 4 На даній сторінці потрібно ознайомитися зі специфікаціями олій, рекомендованих для затоки в движок Тойота RAV4. У таблицях вказані приблизні обсяги ємностей, і додатково вимоги відповідно до пр...
Яке Масло Заливати У Двигун Пежо 308... Peugeot-308: особливості мотора і масляної комплексу бухгалтерських програм Peugeot-308: особливості мотора і масляної комплексу бухгалтерських програм обрати масло, більш підходяще для автомобіля Пежо моделі 308, так само, так само як і для більшо...