До свиданья, доктор Z! Дітер Цетше залишить пост глави концерну Daimler

Договір Дітера Цетше, якому в травні виповнилося 65, виходить виключно в 2019 році, проте в Даймлере вже на даний момент вирішили оголосити що, що далі вищу виконавчу посаду в концерні буде займати інша людина — 49-річний швед Ола Келеніус, який з 2017 року очолює відділ досліджень і розробок.

Спільно з Цетше Daimler прощається з цілою епохою, коли класичні авто з ДВС гралися головну роль. Зараз нашому клієнтові залишається змінюється: концерн витрачає млрд євро на розробку електромобілів, мобільних технологій і штучного інтелекту, який в подальшому змінить всіх водіїв, коли в країнах з непоганою дорожньою інфраструктурою. Нові виклики вимагають нових підходів і стратегій, і швед Ола Келеніус, за заявами Цетше і інших членів Ради директорів Daimler, — найкраща кандидатура з ймовірних.

Дітер Цетше залишить пост глави концерну Daimler

Формальна рокіровка відбудеться в 2019 році, далі почнеться дворічний перехідний період, протягом якого Цетше буде занурювати Келеніуса у нашому клієнтові залишається тонкощі управління величезним автовиробником. В 2021 році Цетше зовсім здасть можливості оперативного керуючого та забере почесну посаду члена Наглядової ради Daimler.

Дітер Цетше все життя пропрацював в одній компанії: прийшов в Daimler-Benz в 1976 році як рядовий інженер, проте досить швидко показав менеджерські можливості і починаючи з 80-х став займати керівні пости. У 1998 році Цетше увійшов в складі Ради директорів, в 2006-му став його головою і очолив уже розпадається тоді союз DaimlerChrysler.

Цетше доклав великих зусиль до порятунку DaimlerChrysler і особисто брав участь в масованої рекламної кампанії автомобілів Jeep, Chrysler і Dodge в ролі доктора Z. Рекламщики порахували, що яскрава зовнішність Цетше з його пишними вусами приверне до південноамериканським машинам нових покупців, на жаль помилилися — деякі глядачі порахували образ доктора Z дуже карикатурним, не зовсім відповідним американському способу життя.

Зараз Daimler під керуванням Цетше демонстрував хороші фінансові показники. У 2017 році концерн отримав прибуток в 14,7 мільярдів євро, в 2016-м — 12,9 мільярдів, в 2015-му — 13,2 млрд. Цікаво, що з цих баришів відраховуються щедрі премії звичайним робочим (правда, тільки тим, що трудяться на заводах Daimler в Німеччині): за підсумками 2017 го кожному дали по 5700 євро, яка була в минулому році — по 5400 євро, в позаминулому — по 5650 євро.

На 2018 й, але, трудяги губки звичайно особливо не розгортати: через з великими інвестиціями в інноваційні сектора прогноз по прибутку концерну часто пессімізіруется, так що звичайно величезні шанси, що рядові співробітники не дорахуються очікуваних премій і будуть обурено гласить: «При Цетше такого не існувало! »