Як обрати зарядний пристрій для авто акумулятора

Як обрати зарядний пристрій для авто акумулятора

Зарядний пристрій для авто акумулятора дозволяє заряджати різні типи АКБ в гаражних як ще його називають будинку. Мета даного матеріалу — допомогти автовласникові обрати відповідне зарядний пристрій для акумулятора автомобіля, щоб замість непоганий зарядки не придбати незрозуміло що, покладаючись на незрозумілі відгуки в інтернеті.

Звертаємо вашу увагу на те, що в нижній частині статті є відео-інструкція на вибір зарядного пристрою для авто АКБ. Тут міститься чимало цікавих аспектів, що не увійшли в цю статтю.

Ну що ж, до здійснення покупки зарядного пристрою для авто акумулятора потрібно проконтролювати такі його властивості:

 • Номінальна робоча напруга;
 • Номінальний робочий струм;
 • Допустимий тип батарей;
 • Метод зарядки;
 • Індикація режиму роботи;
 • Особливості конструкції.

Вибір зарядного пристрою за типом автомобільного акумулятора

Залежно від виду електроліту, найпоширеніші акумулятори для авто бувають 3-х типів: GEL, AGM та WET.

 1. У AGM-батареях вживається абсорбований електроліт: усередині них міститься пористий матеріал, що вбирає в свої можливості електроліт.
 2. GEL-акумулятори містять гелеобразний електроліт.
 3. У класичному WET-рішенні електроліт це розчин з дистильованої води і сірчаної кислоти. Цей розхожий слух тип акумуляторів в більшості випадків вживається в автомобілях.

Зарядний пристрій повинен відповідати своїм типом акумулятора. З числа всіх перерахованих, тільки традиційні WET-батареї звичайно заряджатися від зарядних пристроїв будь-якого типу.

У питанні придбання треба доконче знати у торговця, з яким типами батарей працює сподобався пристрій. Якщо не звернути потрібного значення на цю характеристику зарядного пристрою, то при роботі разом з ним акумулятор автомобіля може вийти з ладу.

Характеристики зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів

Читайте також:

Яке Масло Заливати У Кіа Ріо 2014... яке масло заливати в Кіа Ріо, і аналогічно підміна масла в Kia Rio 2011-2014 яке масло заливати в Кіа Ріо, і аналогічно підміна масла в Kia Rio 2011-2014 Зараз ми зробимо самостійну підміну моторного масла в автомобілі КІА РІО. Визначимося з тією мет...
Заміна Акумулятора Ford Focus 3, 2014г.В... заміна акумулятора Ford focus 3, 2014г.в творець: Давид Петрашвілі Розміщено 8 Червня. 2017 р Переглянуто 42 710 Мені сподобалося: 324 Мені не сподобалося: 25 Теги youtube: # Заменааккумулятора # аккумулятордляфорд # фордфокус # автомобільниеаккум...

Яке Зарядний Пристрій Для Автомобільного Акумулятора Вибрати

Ми вже перераховували головні властивості, якими має володіти хороше зарядний пристрій для авто акумулятора, далі давайте зупинимося там детальніше.

Номінальний струм

Має велике значення обрати таке зарядний пристрій, який буде підходити до аккуму по зарядного струму. Найбільший струм зарядки авто акумулятора не повинен перевищувати 10% від паспортної ємності батареї. Якщо акумулятор має ємність в 100 Ач, то його найбільший струм зарядки — 10 A. Перевищення цього значення призводить до руйнування свинцевих електродів батареї, що різко зменшує термін її служби.

Номінальна напруга

Якщо потрібно заряджати кілька авто акумуляторів, то купіть зарядку з підвищеним вихідним напругою. При цьому АКБ зобов’язані мати схожу ємність. Їх підключають до пристрою по черзі: на клемах кожного там напруга буде дорівнювати половині загального. Якщо батареї розраховані на 12 В, то напруга, яке видає зарядний пристрій повинен становити 24 В.

Як і яке вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора. Просто про складне

яке головне як вибрати зарядний пристрій для вашого автомобільного акумулятора. Щоб заряджу.

Режими роботи зарядного пристрою

На нашому сайті є докладна інструкція як правильно заряджати акумулятор, тому тут ми розглянемо лише основи.

Всього може бути два режими роботи зарядного пристрою: стабілізація струму і стабілізація напруги.

 1. При стабілізації напруги струм на автомобільному акумуляторі змінюється в процесі зарядки, в той час, як величина зарядного напруги залишається незмінною. Коли процес зарядки добігає кінця, ток стає все менше і менше.
 2. При стабілізації по струму АКБ заряджається швидше, але, щоб уникнути пошкодження акумулятора автомобіля, на фазі завершення зарядки необхідно дещо зменшити величину зарядного струму.

Сучасні зарядні пристрої дозволяють вести зарядку автомобільних акумуляторів в комбінованому (автоматичному) режимі: спочатку вони живлять акумулятор стабільним струмом, а потім підтримують на клемах стабільну напругу, відповідне номінальному паспортному напрузі батареї.

Якщо на фінальній стадії відновлення заряду на АКБ подається номінальний струм, то електроліт в ній починає розігріватися. Це призводить до зростання тиску в корпусі акумулятора, що може призвести до його розгерметизації. Комбінований алгоритм роботи дозволяє уникнути такої небезпеки, значно збільшуючи ресурс батареї.

Яке зарядний пристрій для автомобільного акумулятора вибрати.

Індикація режиму роботи зарядного пристрою

Читайте також:

Яке Масло Заливати В Опель Астра G... Чи потрібна Опель Astra підміна масла в КПП Чи потрібна Опель Astra підміна масла в КПП Чи потрібна Опель Astra підміна масла АКПП? Таке питання викликає величезну кількість суперечок серед автовласників. Завод-виробник стверджує, що в коробці масло ...
Яке Масло Заливати В Шкоду Октавію Тур... яке масло заливати в движок Шкода Октавія Тур яке масло заливати в двигун Шкода Октавія Тур Skoda Octavia Tour - традиційна версія популярного лифтбека Octavia, яка є найбільш продаваною моделлю за багато століть однойменного сімейства. Чеський автом...

Яке Зарядний Пристрій Для Автомобільного Акумулятора Вибрати

Купуючи зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, слід звернути увагу на те, як в ньому влаштована система індикації режимів роботи.

Прості зарядні пристрої для АКБ часто оснащується світлодіодним індикацією: на панелі приладу встановлюються світлодіоди, які відображають процес зарядки, а також вказують на момент, коли заряд акумулятора повністю відновлений, і його необхідно відключати від пристрою.

Часто на зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів використовується і стрелочная індикація.

Це класичне рішення, яке добре зарекомендувало себе на практиці. Користуватися таким пристроєм спочатку трохи незвично: потрібен час, щоб навчитися швидко і правильно прочитувати свідчення. Але подібні індикатори надійні, прості, точні, і дешеві, що позитивним чином позначається на ціні зарядного пристрою.

Дорожчі моделі обладнуються цифровою системою індикації, що дозволяє більш точно контролювати режим відновлення заряду акумулятора. Також подібні зарядні пристрої мають розвинену систему управління, за допомогою якої можна в широкому діапазоні змінювати такі параметри, як зарядний струм і вихідна напруга. Потужні професійні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів мають кілька незалежних виходів, які функціонують автономно, дозволяючи працювати з великою кількістю різнотипних батарей (такі пристрої, як правило, використовують в автомайстерень і на СТО).

Особливості конструкції зарядних пристроїв

Для сучасної електроніки актуальна тенденція мініатюризації всіх електронних компонентів. Нові моделі зарядних пристроїв також володіють малими габаритами і вагою. Занепокоєні питанням, як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, можна подумати, що компактні зарядки ненадійні і на них не варто звертати уваги, але це не так.

Основним завданням будь-якого зарядного пристрою є перетворення змінної напруги електричної мережі (220 В) в більш низьке постійне (рівне номінальній напрузі автомобільного акумулятора). Таке перетворення не може відбуватися без втрат.

Трансформатор — основний вузол будь-якого перетворювача напруги. Сучасні моделі зарядних пристроїв побудовані з використанням інверторів. Серце інвертора — це високочастотний трансформатор: завдяки тому, що він працює на високій частоті, його габарити значно менше, ніж у трансформаторів, що працюють на частоті живильної мережі (50 Гц), що дозволяє значно знизити втрати енергії. Перетворення напруги на високій частоті більш вигідно, тому що потрібна менша кількість витків в обмотках трансформатора і менше гріється його сердечник. Тому сучасні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів компактні, дуже зручні в роботі і економлять електроенергію.

Нерідкі ситуації, коли власник транспортного засобу через неуважність забуває відключити автомагнітолу або габаритні вогні. В результаті такої помилки акумулятор автомобіля може повністю розрядитися, що зробить запуск двигуна неможливим. Правильно обрана зарядка, що видає струм оптимальної величини, що володіє зручним управлінням, відповідна під конкретний тип батареї, виручить в такий форс-мажорній ситуації, швидко і безпечно відновивши заряд автомобільного акумулятора.

Читайте також:

Яке Масло Заливати В Шкоду Октавію Тур... яке масло заливати в движок Шкода Октавія Тур яке масло заливати в двигун Шкода Октавія Тур Skoda Octavia Tour - традиційна версія популярного лифтбека Octavia, яка є найбільш продаваною моделлю за багато століть однойменного сімейства. Чеський автом...
Як Вибрати Шини Для Автомобіля На Літо... які літні шини найкраще вибрати які літні шини краще всього вибрати Закінчення зими ставить перед автомобілістами новітню задачку що, як обрати гуму для автомобіля на теплу пору року, щоб покупка прослужила довго і без зусиль. Всім відомо, що неправи...